WIETNAMSKI wz.M1

 

Hełm M1 produkcji amerykańskiej z wkładem nylonowym. Czerep stalowy wyprodukowany w zakładach Ingersoll (1966-70), wkład jest wyrobem Marmac Industries.

 

        

 

 

Prócz potnika z kontraktem z 1971 roku (podobnie jak opaska elastyczna, sygnowanego nazwiskiem właściciela), cała reszta elementów hełmu (wkład, nakarczek, pokrowiec) jest z datami na 1969 rok.

 

 

   

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Hełm amerykański M1 w pokrowcu lokalnej produkcji.

Pokrowiec jest wzorowany konstrukcyjnie na amerykańskich lecz wykonany z cienkiej tkaniny bawełnianej (Rip-Stop). Materiał drukowany jednostronnie, sygnowany pieczątką z napisem "Xương 10".

 

       

 

   

 

 

Czerep stalowy z pierwszej połowy lat pięćdziesiątych (McCord) pokryty dwukolorowym (podkład i nieregularne linie) kamuflażem, malowanym ręcznie pędzlem.

 

 

       

 

   

 

Wkład z laminowanej bawełny produkcji Westinghouse - Micarta z 1951 roku. Przemalowany co najmniej dwukrotnie. Potnik jest, być może jak w wypadku pokrowca, miejscowym wyrobem lub elementem pochodzenia francuskiego.